Dekoracje to nie tylko kolor przewodni i rodzaj kwiatów, bo te mogą przybierać zdecydowanie ciekawsze formy, tworząc motywy przewodnie,
a papeteria ma za zadanie dopełnić zaprojektowaną przez florystów całość.

Motyw przewodni faktycznie może zawrzeć się w jednym kolorze lub tematyce – tej filmowej, symbolicznej lub międzynarodowej!

Zapraszam Was w świat tematycznych przyjęć weselnych!

WESELE SZKOCKO-GÓRALSKIE

Międzynarodowe wesele i zaczerpnięte motywy regionalne? Jesteśmy bardzo na tak!
On – Szkocja. Ona – Polska. Wesele sercu polskich gór – Zakopane. To wszystko złożyło się na to, co ostatecznie powstało.

Do papeterii wykorzystaliśmy oryginalny, szkocki tartan – tkaninę, z której powstają tradycyjne kilty oraz drewniane, góralskie ornamenty – rozetę i parzenicę. Efekty końcowe zachwyciły nas ogromnie!
Nie bez znaczenia była kolorystyka. Kiedy podczas pracy poznawałam historię Szkocji, nie wiedziałam, że rodzajów tartanu jest aż tyle (ponad 2000!), a każdy wzór ma specjalne znaczenie. Ten wykorzystywany przez nas to Douglas Modern Tartan i kilka ciekawostek związanych z tym klanem, możecie przeczytać tutaj.

Zapraszam Was do opowieści, którą stworzyliśmy dzięki naszej Parze Młodej – Monice & Davidowi | Zdjęcia: Marcin Pietrzak & zdjęcia własne | Organizacja: Lidia 5events | Dekoracje: BeDeko | Papeteria: This or that | Miejsce: Villa Toscana Zakopane

Rewers menu weselnego był stworzony w technice letterpress. Proste tłoczenie samego tekstu w zielonym odcieniu, nawiązywało do zielonej, tartanowej okładki. Zależało nam na tych wszystkich detalach, akcentach kulturowych, dlatego został wykonany blindprint góralskiego ornamentu na kartach księgi gości oraz na listach z podziękowaniami dla Rodziców. Wszystkie tłoczone elementy zostały wykonane na naszej prasie typograficznej Heidelberg z 1956 roku.

Jak zwykle wyjątkową oprawę florystyczną stworzyła Ania z BeDeko. Łąka kwiatów, kontastująca beżem i czerwienią z zielonymi dodatkami, duża ilość świec i elementy drewna miejsca sprawiły, że realizacja była na prawdę wyjątkowa i pomimo karczmowego wyglądu miejsca, było na prawdę nowocześnie!

Nie bez znaczenia są najdrobniejsze elementy. Bo to właśnie każdy detal tworzy wyjątkową całość. Zielona kaligrafia nowoczesna winietek, złote sztućce, transparentne podtalerze ze złotym rantem, granatowa serweta i piękne krzesła. Bez tego realizacja nie byłaby aż tak spektakularna!

Klimat to nie tylko miejsce i dekoracje, ale przede wszystkim miłość, najbliżsi ludzie, muzyka i świetna zabawa! To sprawia, że wesele i wspólne życie jest takie piękne. I tego życzymy naszej Młodej Parze!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *